szkolenie radiooperatora VHF z DSC w Poznaniu

Kurs radiooperatora SRC RYA w Poznaniu

Zapraszamy na kursy radiooperatora SRC w Poznaniu w Wielkopolsce organizowane przez klub sportowy „TSUNAMI”. Nasze kursy SRC RYA w Poznaniu organizujemy we współpracy z autoryzowanym przez Royal Yachting Association RYA Training Centre. Zostań razem z nami operatorem urządzeń radiowych, dowiedz się co to SART albo EPIRB i uzyskaj niezbędne kwalifikacje do samodzielnego prowadzenia jachtów morskich.

Kurs radiooperatora SRC w Poznaniu

Kurs radiooperatora SRC RYA w Poznaniu to najlepszy kurs radiooperatora SRC w Wielkopolsce. Jest to doskonała okazja, aby nauczyć się obsługiwać urządzenia radiowe i zdobyć niezbędne kwalifikacje do prowadzenia jachtów morskich. Podczas kursu poznacie Państwo takie tematy jak:

  • Podstawy łączności radiowej
  • Alfabet fonetyczny
  • Podstawy międzynarodowego języka angielskiego
  • Rodzaje urządzeń radiowych
  • Alarmy i komunikaty radiowe
  • Egzamin RYA VHF SRC

Kurs radiooperatora SRC jest przeznaczony dla osób, które chcą nauczyć się obsługiwać urządzenia radiowe i posiadać niezbędne kwalifikacje do prowadzenia jachtów pełnomorskich.

Egzamin na radiooperatora SRC RYA

Egzamin na radiooperatora to egzamin praktyczny i teoretyczny sprawdzający wiedzę i umiejętności z zakresu łączności radiowej.

Egzamin SRC składa się z 2 części:

  • Część 1: Test wiedzy teoretycznej
  • Część 2: Łączność radiowa w praktyce, w tym wezwanie pomocy MAYDAY lub inna procedura bezpieczeństwa i np.: zgłoszenie do portu lub rozmowa z innym jachtem.
Egzamin jest przeprowadzany przez uprawnionego instruktora RYA w ramach autoryzowanej szkoły RYA Training Centre.

Czym różni się SRC ISSA od SRC RYA?

SRC ISSA to patent, który nie jest dokumentem upoważniającym do obsługi radia VHF z DSC, natomiast SRC RYA do dokument państwowy wydawany w Anglii i uprawniający do obsługi radiotelefonów morskich i akceptowany przez polski Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Czym różni się SRC RYA od SRC UKE?

Zarówno polskie jak i angielskie patenty RYA SRC są dokumentami uznawanymi przez ITU – International Communication Union i upoważniają do obsługi morskich radiotelefonów VHF z DSC.

Zapraszamy na kursy SRC w Wielkopolsce, które prowadzimy w stolicy województwa Wielkopolskiego. Kurs SRC w Poznaniu to okazja do zdobycia cennej wiedzy i umiejętności, niezbędnych do bezpiecznego żeglowania po morzach i oceanach. Zapraszamy nie tylko żeglarzy jachtowych czy też jachtowych sterników morskich ale też sterników motorowodnych i innych wodniaków i motorowodniaków oraz przyszłych sterników jachtów żaglowych i śródlądowych, gdyż do uzyskania świadectwa radiooperatora SRC nie jest wymagane posiadanie patentu żeglarskiego ani motorowodnego.