patent żeglarza jachtowego PZŻ w Szczecinie Dąbie

Zapraszamy na kurs żeglarski w Szczecinie Dąbie na patent żeglarza jachtowego PZŻ.

TERMINY KURSÓW ŻEGLARSKICH W SZCZECINIE – OD KWIETNIA 2024 DO LISTOPADA 2024
CENA KURSU ŻEGLARSKIEGO – 2000 ZŁ
CENA EGZAMINU NA PATENT ŻEGLARZA JACHTOWEGO W SZCZECINIE – 250 ZŁ / 125 ZŁ (uczniowie i studenci mający mniej niż 26 lat).
 

Czy jesteś zainteresowany nauką żeglarstwa? 

Jeśli tak, powinieneś rozważyć wzięcie udziału w kursie żeglarskim w Szczecinie Dąbiu. Szczecin Dąbie położony jest nad Jeziorem Dąbie prawie nad Odrą, w zachodniej części Polski. Rzeka wpada później przez Zalew Szczeciński do Bałtyku, dzięki czemu Szczecin Dąbie jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia nauki żeglarstwa i poznania ciekawych akwenów. W Szczecinie Dąbiu dostępnych jest wiele kursów żeglarskich. Szkoła żeglarstwa klub sportowy „TSUNAMI” prowadzi kurs na patenty żeglarskie PZŻ żeglarza jachtowego i jachtowego sternika morskiego w Szczecinie Dąbie (start i koniec kursu). Ten kurs jest świetną opcją dla tych, którzy chcą nauczyć się żeglować i zdobyć uznane kwalifikacje.

Kurs Żeglarz Jachtowy Szczecin Dąbie

Szkolenie żeglarskie – kurs żeglarz jachtowy na patent Żeglarza Jachtowego w Szczecinie Dąbie. Aby wziąć udział w kursie żeglarz jachtowy powinieneś ukończyć 14 lat. Nie musisz mieć doświadczenia żeglarskiego – na tym szkoleniu żeglarskim opanujesz prowadzenie żaglówki nawet jeśli wcześniej nie żeglowałeś. W trakcie kursu żeglarza jachtowego w Szczecinie uzyskasz wiedzę, która umożliwi Ci bezpieczne prowadzenie jachtów na wodach śródlądowych (bez ograniczeń) i w strefie przybrzeżnej na wodach morskich.

Do czego uprawnia patent żeglarza jachtowego PZŻ
 • Prowadzenie jachtów żaglowych z pomocniczym napędem mechanicznym lub bez po wodach śródlądowych
 • Prowadzenie jachtów żaglowych z pomocniczym napędem mechanicznym lub bez o długości do 12 metrów po wodach morskich w strefie do 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej
 • Prowadzenie jachtów żaglowych z pomocniczym napędem mechanicznym lub bez o długości kadłuba do 12 metrów po morskich wodach wewnętrznych

Kurs zakończony jest egzaminem państwowym na patent Żeglarza Jachtowego

Z nami możesz uzyskać międzynarodowy certyfikat ISSA 

Jak przebiega szkolenie w Klubie Sportowym TSUNAMI?

 • Weekendowy kurs żeglarski w Szczecinie Dąbie na patent Żeglarza Jachtowego to szkolenie, które obejmuje 5 weekendów, podczas których ćwiczymy umiejętności żeglarskie, głównie w praktyce.
 • Szkolenie żeglarskie jest realizowane na nowoczesnych mieczowych jachtach kabinowych Corveette 600 i Corveette 650
 • Zajęcia teoretyczne obejmują cały program szkolenia PZŻ. Wykłady odbywają się przez internet, dostaniesz także materiały szkoleniowe, bazy pytań i podręcznik „Żeglarz jachtowy” rekomendowany przez Komisję Szkolenia PZŻ.

Dlaczego wybrać Klub Sportowy TSUNAMI w Szczecinie?

 • Działamy od 2012 roku i zrzeszamy wielu doświadczonych instruktorów żeglarstwa PZŻ
 • Uczymy manewrowania na żaglach i na silniku na nowoczesnym sprzęcie
 • Współpracujemy z wieloma doświadczonymi instruktorami PZŻ
 • Dobra zdawalność egzaminów państwowych
 • 3 osobowe załogi na zajęciach praktycznych
 • Na koniec kursu żeglarskiego organizujemy egzamin państwowy na stopień Żeglarza Jachtowego
 • Egzamin odbywa się na tych samych jachtach, na których się uczyłeś.
 • Stacjonujemy na przystani Centrum Żeglarskiego ul. Przestrzenna 19 w Szczecinie Dąbie

Jaka jest cena kursu żeglarskiego w Szczecinie?

Cena kursu wynosi 2000 zł i obejmuje:

 • Zajęcia praktyczne i teoretyczne
 • Opiekę instruktora
 • Podręcznik „Żeglarz jachtowy oraz materiały szkoleniowe i bazy pytań

Jaka jest cena egzaminu na patent żeglarza jachtowego?

 • Cena egzaminu wynosi 250 zł (osoby uczące się mają zniżkę 50%)
 • Opłaty za wydanie patentu Żeglarza Jachtowego – 50 zł (osoby uczące się mają zniżkę 50%).

Kurs żeglarski Szczecin Dąbie

Klub sportowy „TSUNAMI” prowadzi kurs żeglarski, który uprawnia do uzyskania patentu żeglarskiego PZŻ. Jest to jeden z najpopularniejszych kursów żeglarskich w Zachodniopomorskim. Kurs obejmuje teorię i praktykę. Podczas kursu uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się podstaw żeglarstwa, takich jak sterowanie żaglówką, manewrowanie, czy też postępowanie w sytuacjach awaryjnych. Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzaminów uczestnicy otrzymują patent żeglarski uprawniający do żeglowania na jachtach żaglowych do 12 metrów długości.

Po uzyskaniu uprawnień żeglarskich w Szczecinie Dąbie możesz wynająć żaglówkę i zwiedzać piękne zakątki Jeziora Dąbie i Zalewu Szczecińskiego. Możesz popłynąć na betonowiec z czasów II wojny światowej na północy Jeziora Dąbie , koło Ińskiego Nurtu. Znacznie bliżej możesz też odwiedzić zakątki wodne, zacumować tam na noc lub tylko na chwilę, żeby odpocząć albo coś zjeść. Okolice Szczecina , Jezioro Dąbie , rzeka Odra i okoliczne kanały to raj dla wędkarzy i miłośników przyrody. Często możesz tu zobaczyć wiele gatunków różnych zwierząt, i ptaki chociażby takie jak czaple albo orły.

Szczecin jest stolicą i największym miastem województwa zachodniopomorskiego w północno-zachodniej Polsce. Położone w pobliżu Morza Bałtyckiego i granicy z Niemcami, jest głównym portem morskim i jednym z największych miast w Polsce. Miasto położone jest wzdłuż południowo-zachodniego brzegu jeziora Dąbie, u ujścia Odry, około 40 mil od otwartego Morza Bałtyckiego i około 160 km na wschód od Berlina. Wody pobliskiego Zalewu Szczecińskiego są połączone kanałami i wpływają do Zatoki Pomorskiej i Morza Bałtyckiego.

Wynajem jachtów w Szczecinie

Jezioro Dąbie i Zalew Szczeciński to piękne miejsca, które warto odwiedzić. Można tu wynająć jacht i popływać po Jeziorze Dąbie lub Zalewie Szczecińskim i Roztoce Odrzańskiej. Jest to doskonałe miejsce na odpoczynek i relaks. Po zdobyciu patentu żeglarza jachtowego w Szczecinie Dąbie w Zachodniopomorskim będziesz mógł samodzielnie wynająć jacht i żeglować po wodach Jeziora Dąbie i dalej do Trzebieży albo Stepnicy. Kiedyś kursy żeglarskie w Trzebieży miały renomę na całą Polskę i wielu żeglarzy morskich właśnie w tej niewielkiej miejscowości nad Zalewem Szczecińskim zdobywało patenty żeglarskie, aż do jachtowego kapitana żeglugi wielkiej. 

Jakie jachty można wynająć u nas w klubie żeglarskim?

W ofercie mamy wiele żaglówek śródlądowych i morskich, m.in. mieczowy, kabinowy jacht konstrukcji Andrzeja Skrzata – jacht Corveette 650 i balastowy jacht kabinowy Becker 27, a także kilka jachtów pełnomorskich takich jak: Dufour 36 Classic, Beneteau Oceanis 381, czy też stalowy kecz typu bruceo. Mamy też jachty motorowe dla absolwentów kursów motorowodnych w Szczecinie.

Zapraszamy na kursy żeglarskie w Szczecinie Dąbie w Zachodniopomorskim na patent żeglarza jachtowego i na kurs jachtowego sternika morskiego w Szczecinie Dąbie.