Klub żeglarski Szczecin Dąbie

 

Klub Sportowy TSUNAMI jest klubem żeglarskim, który posiada oddział w Szczecinie w Zachodniopomorskim. Funkcjonujemy na obszarze całej Polski. Zrzeszamy żeglarzy, trenerów żeglarstwa, instruktorów żeglarstwa PZŻ, nauczycieli żeglowania PZŻ, ratowników WOPR, kajakarzy, windsurfingowców i innych wodniaków. Organizujemy kursy żeglarskie w Szczecinie Dąbie. Nasz klub istnieje od 2012 roku. Jest członkiem Wielkopolskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i Lubuskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, a także przynależy do PZŻ Polskiego Związku Żeglarskiego oraz ISSA – International Sailing Schools Association.

Szkolenia SRC RYA w Szczecinie organizujemy we współpracy z autoryzowanym RYA Training Centre KLIPER podobnie jak inne specjalistyczne kursy:

– pierwszej pomocy RYA First Aid,

– radarowy RYA radar course,

– kursy nawigacji

– RYA Day Skipper shorebased,

– RYA Costal Skipper/ Yachtmaster shorebased

– RYA Yachtmaster Ocean shorebased.

KS TSUNAMI to także klub motorowodny Szczecin. Klub prowadzi szkolenia motorowodne w Szczecinie oraz szkolenia na skuterze wodnym. Klub sportowy TSUNAMI jest także członkiem PZMWiNW – Polskiego Związku Motorowodnego i Narciarstwa Wodnego. Prowadzimy kursy motorowodne w Szczecinie Dąbie, na stopnie motorowodne:

– sternik motorowodny

– motorowodny sternik morski

– kapitan motorowodny

– licencja do holowania narciarza wodnego

– licencja do holowania statków powietrznych

Nasz klub wspiera rozwój sportu żeglarskiego w Szczecinie a także sportu motorowodnego w Szczecinie w Zachodniopomorskim.

Bierzemy czynny udział w opiniowaniu aktów prawnych dotyczących żeglarstwa. Pomagamy żeglarzom i motorowodniakom między innymi w kwestii resolution 40 UNECE – certyfikatów ICC – International Certificate of Competence – niestety temat jest trudny do rozwiązania, niemniej jeśli więcej osób będzie zgłaszać związane z brakiem jasnych przepisów do Ministerstwa Sportu i Turystyki to istnieje szansa na rozwiązanie problemu, który jest już dość istotny dla wielu żeglarzy i motorowodniaków rekreacyjnych, chcących uprawiać turystykę wodną za granicą.