szkolenie na radiooperatora VHF z DSC

Kurs radiooperatora SRC RYA w Szczecinie

Zapraszamy na kursy radiooperatora SRC RYA w Szczecinie organizowany przez klub sportowy „TSUNAMI” – oddział w Szczecinie we współpracy z autoryzowanym przez Royal Yachting Association RYA Training Centre. Zostań razem z nami operatorem urządzeń radiowych, dowiedz się co to SART albo EPIRB i zdobądź kwalifikacje do prowadzenia małych statków żaglowych i motorowych (do 300 ton wyporności).

Kurs radiooperatora SRC w Szczecinie Dąbie

Na szkoleniu radiooperatora SRC w Szczecinie dowiesz się jak obsługiwać urządzenia radiowe i zdobędziesz uprawnienia do ich obsługi. Podczas kursu SRC w Szczecinie w Zachodniopomorskim dowiecie się o:

  1. Podstawach łączności radiowej
  2. Konfiguracja i obsługa urządzeń radiowych
  3. Alarmach i komunikatach radiowych

Kurs RYA VHF SRC w Szczecinie

Kurs radiooperatora SRC w Szczecinie Dąbie odbywa się na przystani Centrum Żeglarskie ul. Przestrzenna 21 w Szczecinie Dąbie jest dla tych co chcą poznać urządzenia radiowe i prowadzić samodzielnie jachty morskie.

Egzamin na radiooperatora SRC RYA w Szczecinie

Egzamin na radiooperatora to egzamin praktyczny i teoretyczny:

Egzamin składa się z 2 części:

  1. Test wiedzy teoretycznej
  2. Łączność radiowa w praktyce, w tym wezwanie pomocy MAYDAY lub inna procedura bezpieczeństwa i np.: zgłoszenie do portu lub rozmowa z innym jachtem.

Czym różni się SRC ISSA od SRC RYA?

Certyfikat ISSA SRC nie jest dokumentem uprawniającym do obsługi radiotelefonu morskiego VHF z DSC, z kolei SRC RYA do certyfikat urzędowy brytyjski wydawany w Wielkiej Brytanii i upoważniający do obsługi UKFki z DSC i akceptowany przez nasz UKE – Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Czym różni się SRC RYA od SRC UKE?

Polskie i brytyjskie certyfikaty SRC są dokumentami uznawanymi przez International Communication Union (ITU) i możesz na ich podstawie obsługiwać radiotelefony morskie VHF z DSC.

Zapraszamy na kursy SRC w Zachodniopomorskim, które prowadzimy w stolicy województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie. Kurs radiooperatora SRC w Szczecinie to okazja do zdobycia cennej wiedzy i umiejętności, potrzebnych do odpowiedzialnego pływania po morzach i oceanach. Zapraszamy wszystkich żeglarzy jachtowych oraz jachtowych sterników morskich, ale również sterników motorowodnych, motorowodnych sterników morskich i kapitanów jachtowych i motorowodnych. Zapraszamy też przyszłych żeglarzy i motorowodniaków. Aby uzyskać świadectwo radiooperatora SRC nie jest wymagane posiadanie ani patentu żeglarskiego ani motorowodnego.